MELAMİN BASOTECT SÜNGER

Melamin basotect sünger düşük dansite ile yüksek ses yalıtım performansı sağlayan ses yalıtım süngerleridir. Melamin ham maddesinden üretilen basotect köpük antibakteriyel ve yanmazlık özelliğine sahiptşr.

MELAMİN BASOTECT SÜNGER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ses yutma özelliğinin yanı sıra ısı iletkenlik kat sayıları oldukça düşüktür.

Hafif olmaları uygulama sahasına artı yük bindirmez.

Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent, special ve düz formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır.

Farklı birçok modelde de üretilebilir. Altıgen, daire, üçgen vb.

50cm x 125 cm olarak üretilir. Özel ebatlarda üretimi mevcuttur.

18 m3 Yoğunluğa sahiptir.

Beyaz, açık gri ve koyu gri renklerde üretilir. Ancak istenirse yüzeyine farklı renklerde flok kaplama yapılabilir.

MELAMİN BASOTECT SÜNGER UYGULAMASI NASIL YAPILIR ?

Melamin basotect sünger uygulaması için 2 yöntem mevcuttur. Bunlar sıvı solid sünger yapıştırıcısı veya kendiliğinden yapışkanlı sünger kullanmak.

  1. Yöntem : Sünger yapıştırıcısı rulo fırça kullanılarak süngerin uygulanacağı alana sürülür ardından malzeme yapıştırılır. Sünger hafif olduğu için kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Yapıştırıcı sürülürken süngerin ebadının dışına çıkılırsa tinerle o bölgeyi silebilirsiniz ancak yinede süngerin dışına çıkmamanız daha iyi olacaktır.
  2. Yöntem : Kendiliğinden yapışkanlı akustik basotect melamin süngerin arka yüzeyindeki yapışkan kağıdını çıkarıp istenilen yere uygulayabilirsiniz. Yapıştırılan alandan malzemeyi tekrar sökmeniz durumunda malzeme hasar görür bunun için dikkatli bir şekilde uygulamalısınız.

YUMURTA AKUSTİK BASOTECT MELAMİN SÜNGER

SPECIAL AKUSTİK BASOTECT MELAMİN SÜNGER

PİRAMİT AKUSTİK BASOTECT MELAMİN SÜNGER

LABİRENT AKUSTİK BASOTECT MELAMİN SÜNGER

DÜZ AKUSTİK BASOTECT MELAMİN SÜNGER

AKUSTİK MELAMİN BASOTECT SES YALITIM SÜNGERİ UYGULAMALARI

Akustik ses yalıtımı gerektiren her alanın duvar ve tavan kısımlarında uygulayabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan ses yalıtım ve izolasyon çalışmalarında basotect sünger kullanmak mümkün.

Melamin sünger, herhangi bir yanmazlık katkı kimyasalı ilave etmeden mükemmel bir yanmazlık özelliği gösterir. Aşırı sıcaklık dalgalanmalarında (-180oC den 200oC ye hatta 240oC ye kadar) çalışabilir. Mükemmel akustik özellikleri,güvenli yanmazlık karakteristiği ve düşük ağırlık nedeniyle tren yolu taşımacılığında vagon,deniz yolu ve hava yolu taşımacılığında kullanılmaktadır.