AKUSTİK KUMAŞ KAPLI PANEL

Kumaş Kaplı Akustik Panel : Ön ve arka yüzeyi camtülü kaplı yüksek yoğunluktaki camyünü levhanın görünür yüzeyi değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı kumaş ile kaplanmaktadır. Montaj sıvası yapılmış duvara direk yapıştırma görünür profil yada gizli sistem uygulanarak yapılabilir.


AKUSTİK KUMAŞ KAPLI PANEL RENK SEÇENEKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

AKUSTİK KUMAŞ KAPLI PANEL DUVAR KAPLAMASI NASIL YAPILIR ?

Akustik Kumaş Kaplı Duvar Kaplama Panelleri”nin uygulamasını yapmak için isteğe uygun akustik panellerle birlikte, lazer metre, rapid 800 yapıştırıcı, rulo fırça ve ( isteğe göre ) silikon yapıştırıcısını tabancası ile hazır bulundurulur. Lazer metre ile uygulanacak alan belirlenir ve böylece paneller düz bir şekilde uygulanır. Yapıştırıcıyı rulo fırça ile temiz kuru duvara sürüp ardından panelin arkasına 4 köşeye silikonu az miktarda sıkıp yapıştırıcı sürülen yere baskı uygulayarak yapıştırıyoruz. Uygulama yapmak bu kadar basit sizde kendiniz uygulayabilir veya profesyonel ekibimize akustik kaplama uygulaması yaptırabilirsiniz.

Ses sorunlarının önüne geçebilmek için kullanılan akustik kumaş kaplı paneller renk seçenekleri ve modelleri sayesinde mekanlara modern ve şık bir görünüm kazandıran dekoratif ürünlerdir. Yankı, eko, uğultu gibi sorunlar ile karşılaşılmaması için performans sergilemektedir. Akustik panellerin yüzeyi kumaşla kaplanmaktadır.

Bu kumaşlar istenilen renklerde üretilebilmektedir ve renkleri solmamaktadır. Kumaş kaplı paneller farklı boyutlarda imal edilebilmektedir. Ses emici özellikte panellerdir. Bu panellerin renkli olması ve renklerde seçenekler sunulması mekanlarda şık bir görünüm oluşturmaktadır. Kullanım alanları çok geniştir. Her mekanda kullanılabilmektedir. Alev geciktirici özelliktedir. Tavan ve duvarlara yapıştırma işlemi ile uygulanmaktadır. Akustik çözümlemede performansı mükemmel olan panellerdir.

Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, bateri odası, reji odası, enstrüman – çalgı odası, piyano odası, prova odası, ofisler, iş yerleri, evler gibi ve benzeri mekanlarda kullanılabilmektedir. Sipariş üzerine istenilen renklerde üretilebilmektedir.

Akustik çözümlemede renkli bir performans sunan kumaş kaplı paneller dekoratif amaçlıda kullanılabilen ürünlerdir. Mekanlarda modern bir görünüm kazandırmaktadır.

KUMAŞ KAPLI PANEL TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  • Yoğunluk 95 kg / m3 tür.
  • Kalınlıklar 20 mm ve 40 mm dir.
  • Akustik NRC değeri 0.90-0.95 aralığındadır.
  • Yangın Dayanımı UNE-EN 13501-1:2007 standardına göre B s2 d0 sınıfı.
  • Uygulama Şekli Kanca / Z Clip.
  • Kenar detayları boya ile güçlendirilmiştir.

AKUSTİK KUMAŞ KAPLI PANELLER

İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabiLir. Akustik Kumaş kullanılan panellerde uluslararası sertifikalı kumaşlar kullanılmaktadır. Dekoratif Akustik Kumaş renk seçenekleri mevcuttur. Ofis ve toplantı alanlarındaki mevcut duvar ve kolon yüzeylerinin, hem dekoratif ve hem de ses emici özelliğe sahip “Akustik Duvar Kaplama Panelleri” ile kaplanması için geliştirilmiştir.