Renkli Akustik Pan

Renkli akustik pan akustik süngerleri daha renkli hale getirerek her ortama uyum sağlayan mekanda isteğe özel tasarımlar oluşturan ses yalıtım süngeridir. Renkli akustik pan basotect ve poliüretan süngerden üretilen malzemelerin üzerine flok kaplama yapılarak elde edilir. Altıgen, maça, üçgen, daire gibi geometrik ve özel şekillerde üretimi mevcuttur.

Renkli akustik sünger fiyatları ham madde, kalınlık, yoğunluk, ebat ve modeline göre değişmektedir. Kendinden yapışkanlı renkli akustik sünger fiyatı malzeme fiyatına ek olarak hesaplanır.

Renkli Akustik Pan Detayları

26 Dns Yoğunluğa sahip
50x50cm ve 50x100cm ebatlarında üretilir.
Görsellerde ki gibi özel tasarım farklı modelde üretimlerimiz mevcuttur. Standart kare ve dikdörtgen şeklinde üretilir.
Birçok renk seçeneği mevcuttur.
Kendinden yapışkanlı renkli akustik sünger üretimimiz mevcuttur.
Desenliler de 30 ve 40 mm Düz modellerde 20-30 ve 40 mm kalınlıkta üretilebilir.

Renkli Akustik Pan Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Renkli akustik pan uygulamaları için 2 farklı yöntemden birini isteğinize göre seçebilirsiniz ikisinde de sonuç aynı olacaktır fakat biri diğerine göre çok daha kolay ve hızlı yapılmaktadır. Peki nedir bu yöntemler ?

İlk yöntemimiz sünger yapıştırıcısı kullanarak uygulama yapmak. Rulo fırça yardımıyla sünger yapıştırıcısını renkli akustik süngerin uygulanacağı alana sürüyor ardından süngerimizi yapıştırıyoruz. Hafif baskı yaptıktan sonra akustik kaplama uygulaması tamamlanmış oluyor.

Diğer yöntemimizde kendinden yapışkanlı renkli akustik pan kullanarak uygulama yapmak bunun için sadece arka yüzeyindeki yapışkan kağıdını kaldırıp süngeri istediğiniz bölgeye akustik kaplama yapabilirsiniz.

Malzeme uygulandıktan sonra sökülürse renkli akustik pan ve akustik kaplama yapılan kısım zarar göreceğinden lazer metre ile uygulanacak kısımlar kesin bir şekilde belirlenmeli hataya yer verilmemelidir.

Renkli Akustik Pan Ses Yalıtımı Uygulama Alanları

Renkli akustik pan ses yalıtım süngeri yankıyı engellemek sesi absorbe etmek için kullanılmalıdır. Ses geçişini engelleyen malzeme değildir. Akustik kaplama yapılarak genel olarak kullanılan mekanlar; konferans salonu, stüdyo odası, ses kayıt odası, radyo odası, bateri, piyano, müzik odası, toplantı salonu, spor salonu, yüzme havuzu, alışveriş merkezi vb. ses yalıtımı uygulamalarında duvar kaplama ve tavan akustik kaplama yapılarak akustik ses düzenleme sağlanır.