Orfe Akustik Duvar Paneli

Orfe akustik duvar paneli görünür yüzeyinde akustik kaplama yapılıp ses emici kumaş ile kaplanan yalıtım panelleridir. Diğer akustik panel modellerinden farklı uygulama biçimidir. İç malzemesi ve ses yutum oranı akustik kumaş kaplı duvar ve tavan paneli ile yanıdır.

Orfe akustik duvar paneli  dekorasyon sağlamak adına istenilen renk ve modelde üretilip yapılan ses izolasyonu uygulaması sonrası veya akustik ses yalıtımı uygulamalarında son katmanda ses yutucu malzeme olarak , beton veya alçı levha yüzeylerinde kolayca uygulanır.

Orfe akustik duvar paneli ses yalıtım uygulamaları genellikle birden fazla kişinin bir ortamda bulunması durumunda oluşan ses kalabalığını önlemek amacı iledir. Uğultunun olduğu açık ofis, toplantı salonu, cafe restaurant tarzı mekanlarda kullanıma uygundur.

Uygulamasının diğer panellerden farklı olduğunu belirtmiştik. En büyük avantajı ürün montajı yapıldıktan sonra istenildiği zaman yerinden sökülebilir olması. Duvar ve tavanda 2 farklı klips yöntemi ile uygulanır. Z klips veya Kanca aparatları ile uygulama yüzeyi ve malzeme arka yüzeyi ile klipslenerek montajı tamamlanır.