Akustik Piramit Panel

Akustik Piramit Panel ses yutumu sağlamak için duvar ve tavan akustik kaplama yapılan ses yalıtım süngeridir. Poliüretan ham maddesinden üretilir. Düşük yoğunluğa sahip olduğu için düşük frekanslarda etki gösterebilir. Uygulandığı alanda kenar boşlukları dar geldiyse yani süngerin ebadından az ise maket bıçağı ile kolaylıkla kesilebilir.

Akustik Piramit Panel uygulaması için kendinden yapışkanlı piramit panel kullanabilir veya sünger yapıştırıcısı ile uygulama sağlayabilirsiniz. Peki nasıl bi uygulama yapmak en doğrusu olur ? İkisinde de sonuç aynı olacaktır. Aralarındaki fark hız ve kolaylık. Kendinden yapışkanlı akustik piramit panelin arkasındaki yapışkanın kağıdını çıkarıp kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Yapıştırıcı ile uygulamak için aks rapid 800 yapıştırıcı ve rulo fırça temin edip fırçayla süngerin uygulanacağı alana yapıştırıcıyı sürüp malzemeyi uygulayabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Akustik Piramit Panel ses yalıtımı uygulamalarında yankıyı engellemek için tercih edilir. Bundan dolayı sesin izole edilmesi gereken mekanlarda gerekli ses kesici izolasyon ve yalıtım malzemeleri kullanıldıktan sonra panelin uygulanması istenen tasarıma göre en üst katman akustik piramit panel ile kaplanır. Bu uygulamayı stüdyo odası, ses kayıt odası, ev oda ses yalıtımı, evde sinema odası ses düzenleme uygulamaları gibi pek çok uygulamada tercih edebilirsiniz.